Menu Zamknij

Schemat uczestnictwa w projekcie – krok po kroku

Pierwszy etap rektutacji polega na wypełnieniu formularza rekrutacyjnego dostępnego na naszej stronie internetowej:

FORMULARZ REKRUTACYJNY

Wypełnij starannie wszystkie wymagane pola formularza (oznaczone gwiazdką). Pamiętaj, aby w formularzu podawać informacje zgodne ze stanem faktycznym! Podając nieprawdziwe dane możesz podlegać odpowiedzialności na podstawie art. 233 Kodeksu karnego.

Formularz online służy jedynie do wypełnienia i wygenerowania właściwego formularza rekrutacyjnego. Przesłanie formularza online nie jest jednoznaczne ze zgłoszeniem się do projektu. Indywidualny numer zgłoszenia generowany jest losowo po przesłaniu formularza online. Indywidualne numery zgłoszenia nie są przyznawane w kolejności matematycznej narastająco, tzn. numery te nie oznaczają kolejności zgłoszeń. Indywidualny numer zgłoszenia jest kombinacją sześciu cyfr systemu szesnastkowego (cyfry 0-9 oraz liery a-f).

Zapisz swój indywidualny numer zgłoszenia, gdyż w ten sposób będziesz identyfikowany / identyfikowana w dalszej części procesu rekrutacji!

Po przesłaniu formularza online (KROK 2) na stronie z potwierdzeniem jego złożenia będzie dostępny Twój wypełniony formularz do pobrania w formacie PDF. Sprawdź zawarte w nim dane a następnie wydrukuj go, podpisz i złóż osobiście, pocztą albo kurierem w punkcie konsultacyjnym w Jaśle lub Krośnie (adresy punktów konsultacyjnych) w terminie prowadzenia naboru.

Pamiętaj, aby do formularza dołączyć niezbędne dokumenty (oryginały lub kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem) potwierdzające spełnienie kryteriów punktowych zaznaczonych przez Ciebie w formularzu. (instrukcja jakie to dokumenty znajduje się w formularzu)

W przypadku osób niepełnosprawnych istnieje możliwość złożenia dokumentów przez osobę upoważnioną.

Jeżeli nie możesz wydrukować formularza samodzielnie, przyjdź do jednego z naszych punktów konsultacyjnych w Jaśle lub Krośnie i skorzystaj z naszej pomocy.

Listy rankingowe i rezerwowe publikujemy na stronie internetowej projektu www.szkolenia.caritas.rzeszow.pl. Posługując się swoim indywidualnym numerem zgłoszenia nadanym w momencie przesłania formularza elektronicznego sprawdź, czy zakwalifikowałaś się / zakwalifikowałeś się do projektu. Informację o zakwalifikowaniu dostaniesz także na podany w formularzu adres e-mail.

W przypadku zakwalifikowania się do objęcia wsparciem w ramach projektu, zostaniesz wezwana / wezwany do złożenia deklaracji uczestnictwa w projekcie.

Ustal z pracownikami punktu kontaktowego dogodny termin podpisania umowy na realizację i dofinansowanie wybranej przez Ciebie usługi rozwojowej. Umowę tą musi podpisać także wykonawca, który zrealizuje Twoją usługę rozwojową.

Pamiętaj, że jeżeli od dnia złożenia formularza rekrutacyjnego do momentu podpisania umowy trójstronnej a także po jej podpisaniu zmieniły się Twoje dane, np. Twój adres, telefon, e-mail itp., musisz nas o tym fakcie powiadomić!

Podobnie, jeśli zaszły przez ten czas jakiekolwiek zmiany w wybranej przez Ciebie usłudze rozwojowej, dostarcz nam aktualną kartę usługi.

Po podpisaniu umowy trójstronnej masz 3 dni robocze na opłacenie wymaganego wkładu własnego, który w naszym projekcie wynosi 6,87% wartości kosztów kwalifikowalnych usługi rozwojowej. Kwotę wkładu własnego, którą musisz zapłacić znajdziesz w umowie.

Wkład własny wpłacasz na konto projektu prowadzone przez operatora, czyli Caritas Diecezji Rzeszowskiej! Nr konta:

67 1020 4391 0000 6102 0238 0145

W tytule przelewu koniecznie podaj nr Twojej umowy trójstronnej!

Jeżeli w wyniku rekrutacji okaże się, że musisz dopłacić do wybranej przez Ciebie usługi rozwojowej, tzn. cena usługi jest wyższa niż przyznane Ci dofinansowanie, na tym etapie dokonaj również opłat dodatkowych. Wszelkie opłaty związane z dodatkowymi kosztami dokonujesz na konto wykonawcy Twojej usługi rozwojowej! W takim przypadku pamiętaj, aby wykonawca wystawił Ci fakturę zaliczkową!

Baza Usług Rozwojowych to internetowa baza danych zawierająca rejestr podmiotów (wykonawców) świadczących usługi rozwojowe, takie jak kursy, szkolenia, studia podyplomowe itp., które są dofinansowane ze środków publicznych. Baza Usług Rozwojowych prowadzona jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i dostępna jest pod tym adresem:

https://www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Do rejestracji konta użyj adresu e-mail, który podałaś / podałeś w formularzu rekrutacyjnym. Po podpisaniu umowy trójstronnej i wpłaceniu wkładu własnego nadamy Ci tzw. ID wsparcia, dzięki któremu będziesz mogła / mógł zapisać się na wybraną usługę rozwojową u wybranego wykonawcy. Musisz to zrobić najpóźniej dzień przed datą rozpoczęcia usługi.

Wybrana przez Ciebie usługa rozwojowa powinna rozpocząć się w ciągu 60 dni od daty podpisania umowy trójstronnej. W uzasadnionych przypadkach, np. kiedy podpisałaś / podpisałeś umowę w kwietniu a wybrałaś / wybrałeś studia podyplomowe, które rozpoczynają się w październiku, możesz złożyć wniosek o wydłużenie terminu rozpoczęcia usługi.

Musisz wziąć udział w wybranej przez Ciebie usłudze rozwojowej zgodnie z umową trójstronną oraz kartą usługi. Jako operator mamy prawo kontroli, czy dana usługa odbywa się zgodnie z ustalonymi zasadami, w tym kontroli w miejscu realizacji usługi.

Pamiętaj, że w przypadku niektórych usług rozwojowych, np. prawo jazdy, wymagane jest od uczestników spełnianie dodatkowych warunków, np. przeprowadzenie wymaganych badań lekarskich przed przystąpieniem do kursu na prawo jazdy. Wszelkie dodatkowe wymagane warunki musisz spełnić i opłacić we własnym zakresie!

Wybrana przez Ciebie usługa rozwojowa musi prowadzić do zdobycia kwalifikacji lub kompetencji potwierdzonych świadectwem, certyfikatem lub innym dokumentem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Zgodnie z umową, musisz przystąpić do egzaminu potwierdzającego zdobycie kwalifikacji lub kompetencji.

Aby rozliczyć wybraną przez Ciebie i zrealizowaną usługę rozwojową musisz nam dostarczyć świadectwo, certyfikat lub inny dokument potwierdzający zdobycie kwalifikacji lub kompetencji (kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem). W przypadku gdy nie zdasz egzaminu końcowego, dostarcz nam dokument potwierdzający, że przystąpiłaś / przystąpiłeś do tego egzaminu.

W ramach projektu możemy dofinansować tylko pierwszą próbę zdania egzaminu – każde kolejne podejście do egzaminu musisz opłacić we własnym zakresie.

Aby rozliczyć zrealizowaną usługę rozwojową, złóż w punkcie kontaktowym wniosek rozliczeniowy. Do wniosku dołącz wymagane dokumenty:

  1. Kopię faktury za usługę rozwojową. Faktura musi obejmować cały koszt usługi, w tym wkład własny oraz, jeżeli musiałaś / musiałeś dopłacić do wybranej usługi rozwojowej, kwotę tej dopłaty. Jeżeli dopłacałaś / dopłacałeś do usługi dołącz również kopię faktury zaliczkowej.
  2. Kopię zaświadczenia o ukończeniu usługi rozwojowej.
  3. Kopię świadectwa, certyfikatu lub innego dokumentu potwierdzającego zdobycie kwalifikacji lub kompetencji, a jeżeli nie zdałaś / zdałeś egzaminu, kopię pisemnego potwierdzenia przystąpienia do egzaminu.
  4. Wydrukowaną „Ankietę dla użytkownika”, którą znajdziesz na swoim koncie w Bazie Usług Rozwojowych, i którą wypełniasz po zakończeniu usługi.
  5. Kartę usługi, na podstawie której uczestniczyłaś / uczestniczyłeś w usłudze rozwojowej.

Jeżeli składasz kopie dokumentów, musisz je potwierdzić za zgodność z oryginałem. Na złożenie wniosku rozliczeniowego wraz z załącznikami masz 30 dni od daty przystąpienia do egzaminu po raz pierwszy.